Σάββατο 24 ΙΟΥ 2017 13:23
  • Ηρακλειο
    31°C
  • Χανια
    33°C
  • Ρεθυμνο
    32°C
  • Λασιθι
    31°C
Ekriti.gr Logo

Πανελλήνιο πρωτάθλημα: Πρώτη η Ειρήνη Βασιλείου και δεύτερη η Αννα στα 400μ.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα: Πρώτη η Ειρήνη Βασιλείου και δεύτερη η Αννα στα 400μ.

Η Ειρήνη Βασιλείου αναδείχθηκε πρωταθλήτρια με χρόνο 52.33 δευτερόλεπτα και η Άννα δεύτερη με 52.99 δευτερόλεπτα στα 400μ. γυναικών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στην Πάτρα. 

Χάλκινο μετάλλιο για την Ανδριάννα Φέρρα του Ολυμπιακού με χρόνο 53.25 δευτερόλεπτα.στα 400 μέτρα γυναικών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας του πανελληνίου πρωταθλήματος
Άνδρες 

3000μ Στηπλ Ανδρών
1. Γκότσης Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 9.04.27
2. Μίνος Γιώργος (ΑΟ Μυκόνου) 9.05.11
3. Φιλάϊ Στέλιος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ) 9.09.39
4. Τζανετόπουλος Αχιλλέας ( ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 9.10.80
5. Καραϊσκος Παναγιώτης (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.13.36
6. Σάκης Νίκος (ΑΕΚ) 9.14.92
7. Ιωαννίδης Ιάσων (ΓΣ Ηρακλής) 9.15.76
8. Βρανάς Κωνσταντίνος (ΓΣ Ηρακλής) 9.22.86
 
Επι κοντώ Ανδρών
1. Φιλιππίδης Κωνσταντίνος (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.75 (μπαράζ)
2. Πατσουκάκης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 5.60
3. Καραλής Εμμανουήλ (ΓΣ Κηφισιάς) 5.60
4. Χρυσανθόπουλος Παναγιώτης Θεοδ.(Πανιώνιος ΓΣΣ) 5.20
5. Χατζίου Πέτρος (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 5.05
6. Νταμοτσίδης Βαλεντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.90
6. Καραγιάννης Δημήτριος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4.90
8. Μπέλλος Θεοφάνης (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) 4.70
8. Ματούκας Μάριος (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.70
 
1500μ Ανδρών
1. Δημητράκης Ανδρέας (Παναξιακός ΑΟ) 3.47.80
2. Νακόπουλος Κωνσταντίνος (ΓΕΑ Τρικάλων) 3.54.70
3. Μούτσο Έντισον (ΓΕΑ Τρικάλων) 3.54.93
4. Παπούλιας Χρήστος (ΠΑΟ) 3.56.57
5. Τρομπούκης Χρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 3.57.14
6. Πανταζόπουλος Αντώνης (ΑΟ Λασηθιου) 3.58.11
7. Μαυριδόπουλος Στάθης (ΓΣ Λαγκαδα) 3.58.98
8. Χριστόπουλος Χρήστος (ΓΣ Γλυφάδας) 4.02.00
 
100μ Ανδρών Τελική Κατάταξη από δύο σειρές
1. Τσάκωνας Λυκούργος Στέφανος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.19 (0.0)
2. Νυφαντόπουλος Γιάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.37 (0.0)
3. Τριβυζάς Παναγιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 10.43 (0.0)
4. Μουντρίχας Προκόπιος (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 10.58 (0.0)
5. Ζήκος Κωνσταντίνος (ΓΕΑ Τρικάλων) 10.63 (0.0)
6. Δαμίρης Αναστάσιος (ΓΑΣ Χολαργού) 10.75 (+0.5)
7. Δουλγέρης Γιάννης (Πρωτ/των Κομοτινής) 10.80 (0.0)
8. Πατρινιός Γιάννης (Μεσσηνιακός) 10.84 (+0.5)
 
Σφαιροβολία Ανδρών
1. Ζώτος Κυριάκος (ΓΣ Μανδρών) 19.34
2. Σκαρβέλης Νικόλας-Κωνστ.(ΓΣ Τρικάλων)19.23
3. Σταματόγιαννης Μιχάλης (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 18.73
4. Λατιφλάρι Φράντσι (ΑΣ Κένταυρος) 18.72
5. Μουζενίδης Οδυσσέας (ΑΣ Κενταυρος) 18.25
6. Θεοδώρου Γεράσιμος (Ολυμπιακός) 17.91
7. Μπαχαρίδης ΠΑναγιώτης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 17.17
8. Ακτύπης Παναγιώτης (Παναξιακός) 16.71
 
400μ Ανδρών
1. Παππάς Μιχάλης (ΕΚΑ Δοδώνη Ιωαννίνων) 47.02
2. Κουτσούκης Κώστας (Φίλιππος Βέροιας) 47.11
3. Κυριακίδης Πέτρος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 47.20
4. Λαμπρόπουλος Γιώργος (Ολυμπιακή ΔΟμή) 47.24
5. Αλμπάνης Χρήστος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 48.11
6. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.31
7. Λογοθέτης Γιάννης (ΓΣ Κηφισιάς) 48.64
8. Γεωργίου Θανάσης (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 49.11
 
Τριπλούν Ανδρών
1. Τσιάμης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 16.39 (+0.9)
2. Μπόφτσης Παύλος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 16.09 (+0.5)
3. Μπαλταδούρος Παναγιώτης (Εθνικός ΓΣ) 16.02 (+0.1)
4. Ανδρικόπουλος Νικόλαος (ΑΕ Μεσογείων) 15.88 (+0.2)
5. Σαράκης Κωνσταντίνος (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ/κης) 15.45 (-0.2)
6. Μονοπώλης Δημήτριος (Κερκυραϊκός ΓΣ) 15.44 (+0.3)
7. Μακρής Εμμανουήλ (ΠΑΟΚ) 15.40 (-0.2)
8. Προδρόμου Αθανάσιος (ΠΑΟΚ) 14.92 (+0.9)
 
Σφυροβολία Ανδρών
1. Αναστασάκης Μιχαήλ (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 74.56
2. Γαβριηλίδης Νικόλαος (Αιολος Μακεδονιας)69.05
3. Μεγκλέμπεη Ιβάν (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζεύς) 68.75
4. Κωστογλίδης Κωνσταντίνος (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 67.35
5. Κορακίδης Γεώργιος (ΓΣ Μανδρών) 62.26
6. Γουμςενάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 61.14
7. Ζουλιέν Σπυρίδων (Εθνικός ΓΣ) 61.03
8. Καμτσικλής Εμμανουήλ (ΓΣ Μανδρών) 57.94
 
110μ Εμπόδια Ανδρών (Άνεμος :-0.7)
1. Δουβαλίδης Κώστας (ΣΚΑ Δράμας) 13.57
2. Χίντας Κωνσταντίνος (ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος) 14.40
3. Τσούγιας Δήμος (ΓΣ Κηφισιάς) 14.48
4. Σαϊσανάς Νίκος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 14.51
5. Κιάφας Μιχάλης (ΑΕΚ) 14.83
6. Χατζησάββας Αλέξανδρος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 14.90
7. Λυρής Χαράλαμπος (ΑΣ Θησέας) 14.93
-. Καμπάνης Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος) ΔΕΝ ΜΕΤΕΙΧΕ
Γυναίκες 

4Χ100μ Γυναικών
1. ΓΣ Ηλιούπολης 46.73
2. ΓΣ Κηφισιάς 47.42
3. ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ.νικης 48.25
4. ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 48.61
5. Πανιώνιος ΓΣΣ 48.67
6. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 48.80
7. ΓΣ Νέαπολη Χαλκίδας 48.82
8. ΟΚΑ Καβάλας 48.87
 
3000μ Στηπλ Γυναικών
1. Μανιαδάκη Μαρίνα (ΑΟ Λασηθίου) 10.42.43
2. Ντίνα Μαργαρίτα (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 10.48.35
3. Μιχαλά Ειρήνη Ρία (ΣΑΠ Νεάπολης) 11.00.34
4. Δημητριάδου Γεωρ΄για (ΑΟ Δράμας) 11.08.73
5. Χρυσαϊδη Σταυρούλα (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 11.12.66
6. Ανδρικοπούλου Ζωή (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.21.12
7. Δημητριάδου Φανή (ΓΣ Έδεσσας) 11.30.58
8. Κωνσταντινοπουλου Βασιλική (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 11.39.08
 
Ακοντισμός Γυναικών
1. Υφαντίδου Σοφία (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ/νικης) 59.23
2. Αραμπατζή Θεοδώρα (ΓΣ Σερρες 93) 53.53
3. Κόκκαλη Αθανασία (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) 51.94
4. Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 51.88
5. Καστανά Όλγα (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.36
6. Κοτσοβού Βασιλική (ΓΣΦΑ Άργους Αριστέας) 47.34
7. Καρσα Τριανταφυλλιώ (Αναγέννηση Σάμου) 46.24
8. Κατσούλα Χριστίνα (ΓΑΣ Ζευς Τρικάλων) 45.43
 
Τριπλούν Γυναικών
1. Παπαχρήστου Βούλα (ΑΕΚ) 14.07 (+0.3)
2. Αλβερτσιάν Κριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.60 (-0.2)
3. Ρωμαίου Κωνσταντίνα (Κερκυραϊκός ΓΣ) 12.76 (+0.4)
4. Σταματέλλου Μαρία (Πανελλήνιος ΓΣ) 12.65 (+0.2)
5. Ταχταρά Βασιλική (ΑΟ Μεγάρων) 12.51 (-0.1)
6. Φουτστζίδου Αναστασία (ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας) 12.43 (+0.1)
7. Κωστή Χριστίνα (Πανιώνιος) 11.99 (+0.8)
8. Παναγιωτοπούλου Νεφέλη (ΓΣ Κηφισιάς) 11.96 (-0.1)
 
Υψος Γυναικών 
1. Γκούσιν Τατιάνα (ΓΣ Κηφισιάς) 1.85
2. Κυριακοπούλου Κατερίνα (Παναχαϊκή ΓΕ) 1.76
3. Ζάκκα Ιωάννα (ΑΟ Φιλοθέης) 1.71
3. Γαστεράτου Κατερίνα (ΠΑΟΚ) 1.71
5. Ρετζιου Αθηνά (ΓΣ Κηφισιάς) 1.71
6. Βαγγέλη Άλκηστις (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.71
7. Καλαθά Ελισάβετ (ΓΣ Τρικάλων) 1.66
8. Μετρίδου Αθηνά (ΓΣ Γλυφάδας) 1.66
 
1500μ Γυναικών
1. Κυριακοπούλου Κοραίνη-Ανθή (ΓΣ Γλυφάδας) 4.19.53
2. Μαρινάκου Αναστασία (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.20.59
3. Κοτσαχείλη Ισαβέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 4.32.92
4. Πετρουλάκη Ελευθερία (ΑΟ Μυκόνου) 4.35.57
5. Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 4.38.83
6. Κουτλη Αικατερίνη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 4.41.25
7. Καλογεροπούλου Κυριακή Βασιλική (Πανιώνιος ΓΣΣ) 4.42.44
8. Λουκίδου Μαρία (ΑΣΣ Ηρακλής Θεσνικης) 4.43.54
 
400μ Γυναικών
1. Βασιλείου Ειρήνη (ΓΕ Ηρακλείου) 52.33
2. Βασιλείου Αννα 9ΓΕ Ηρακλέιου) 52.99
3. Φέρρα Ανδριάννα (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 53.25
4. Μουρτά Δέσποινα (ΑΕ Ολυμπιάδας Πάτρας) 53.82
5. Καρκαλάτου Ελπίδα (ΣΔΥ Αργολίδας) 54.96
6. Ζυγόρη Ευαγγελία (ΓΣ Γλτφάδας) 55.44
7. Γεωργαλά Ειρήνη (Παναξιακός ΑΟ) 56.21
8. Αργυρού Μαρία (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 58.67
 
Δισκοβολία Γυναικών 
1. Αναγνωστοπούλου Χρυσούλα (ΓΣ Κερατέας) 58.95
2. Σπανουδάκη Κωνσταντίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.10
3. Σοφάνη Ευαγγελία (Πανελλήνιος ΓΣ) 47.93
4. Δημητριάδου Δέσποινα (ΠΑΟΚ) 47.36
5. Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 45.88
6. Καϊσίδου Σοφία (ΓΕ Νάουσας) 44.33
7. Αιβαλιώτη Αικατερίνη (ΓΕ Ηρακλείου) 43.84
8. Μπασινά Φωτεινή (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 40.92
 
100μ Γυναικών Τελική Κατάταξη 
1. Κερμαιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας)11.39 (-0.2)
2. Μπελιμπασάκη Μαρία (Πανναξιακός ΑΟ) 11.46 (-0.2)
3. Δαλάκα Αικατερίνη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 11.57 (-0.2)
4. Γάτου Μαρία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11.75 (-0.2)
5. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 11.95
6. Σπανουδάκη-Χατζηρήγα Ραφαηλία (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.97 (-0.2)
7. Φακιδάρη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.99 (+1.2)
8. Λαφτσή Κατερίνα (ΟΦΚΑ Φίλιπποι Καβάλας) 11.99 (+1.2)
 
100μ εμπόδια Γυναικών (Ανεμος:-0.8)
1. Πεσιρίδου Ελισάβετ (ΓΣ Κηφισιάς) 13.23
2. Πινή Μαρία (ΑΟ Ροδου Εμ.Σταματίου) 14.01
3. Καραγιάννη Αναϊς (ΓΣ Κηφισιάς) 14.14
4. Σαντά Κλεάνθη (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 14.39
5. Σάββα Βασιλική (ΓΣ Σέρρες 93) 14.81
6. Φραντ΄ζη Δήμητρα (ΓΣ Νεαπολη Χαλκίδας) 14.96
7. Μενεξή Μαρία (ΓΣ Σέρρες 93) 15.11
-. Ράμμου Τσαμπίκα Νεφέλη (ΑΓΕΣ Καμειρός 2009) ΕΓΚΑΤ

Διαβάστε επίσης. . .

Η Εθνική ομάδα γυναικών αντιμετωπίζει την Γαλλία απόψε στις 21:30 στην Πράγα με φόντο την πρόκριση στον τελικό του...
Την ήττα με 69-58 από την Γερμανία γνώρισε η Εθνική Νέων Ανδρών στο μπάσκετ σε φιλικό που έγινε στο Κίνμπαουμ, στο πλαίσιο...
Στον τελικό των 400 μέτρων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομάδων που διεξάγεται στην πόλη Λιλ της Γαλλίας προκρίθηκε η Ειρήνη...